Features:
- Configure connectable products via RV-C or NMEA2000
- Compatible with the Freedom X Bluetooth Remote Panel
- USB port for firmware upgrade and configuration
Applications:
- Recreational Vehicles
- Marine
Compatible with:
- FREEDOM X – 817-1000, 817-2000, 817-2000-21, 817-3000
- FREEDOM XC – 817-1050, 817-2080
Explore more from our collection.
![Samlex Pst-1000-12Hd Pure Sine Wave Inverter 12V Input 120 Vac Output 1000W [Pst-1000-12Hd] 1](https://automotivecenter.shop/wp-content/uploads/2026/05/samlex-pst-1000-12hd-pure-sine-wave-inverter-12v-input-120-vac-output-1000w-pst-1000-12hd-1.webp)
![Victron Phoenix Inverter 12/250 - 120V - Ve.Direct Gfci Duplex Outlet - 200W [Pin122510510] 1](https://automotivecenter.shop/wp-content/uploads/2026/05/victron-phoenix-inverter-12-250-120v-ve-direct-gfci-duplex-outlet-200w-pin122510510-1-01.webp)