Victron BlueSmart IP65 Battery Charger | 24V DC, 8A Output | Model BPC240831104R
Description
BlueSmart IP65 Charger – 24 VDC – 8AMP
Features:
Warranty Info
Please contact your dealer for any returns, repairs or support issues related to this product.
Specifications:
  • Portable: Yes
  • Charging Banks: 1
  • Charger Output Voltage: 24v
  • Charger Output – Amps: 8a
  • Charger Input – Voltage: 120v
  • Box Dimensions: 3″H x 8″W x 10″L WT: 3.05 lbs
  • UPC: 8719076043218
Quick Guide (pdf)
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Victron BlueSmart IP65 Battery Charger | 24V DC, 8A Output | Model BPC240831104R”