Victron BlueSmart IP65 12V DC Charger | 7A with Integrated 120V AC Plug | Model BPC120731104R
Description
BlueSmart IP65 Charger 12 VDC – 7AMP
Features:
Warranty Info
Please contact your dealer for any returns, repairs or support issues related to this product.
Specifications:
  • Charger Input – Voltage: 120v
  • Portable: Yes
  • Charging Banks: 1
  • Charger Output Voltage: 12v
  • Charger Output – Amps: 7a
  • Box Dimensions: 2″H x 8″W x 12″L WT: 2.35 lbs
  • UPC: 8719076042631
Quick Guide (pdf)
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Victron BlueSmart IP65 12V DC Charger | 7A with Integrated 120V AC Plug | Model BPC120731104R”