Victron ANL Fuse – 500A / 80V DC, Pack of 5, High-Performance Marine Electrical Protection [CIP143500020]
Description
ANL-Fuse 500A/80V (Package of 5)
Specifications:
  • Max Current Rating: 500 amps
  • Max Voltage Rating: 80 volts
  • Approximate Voltage Drop: 125mV
  • Cold resistance: 0,25 mΩ
Please contact your dealer for any returns, repairs or support issues related to this product.
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Victron ANL Fuse – 500A / 80V DC, Pack of 5, High-Performance Marine Electrical Protection [CIP143500020]”