Scanstrut DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal Kit – Black, 3-Pack
Description
DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal- Black *3-Pack
Features:
  • Watertight installation – 100% waterproof with an IPX68 rating
  • The low-profile construction is impact resistant and provides extra protection from water.
Technical Specifications:
  • Fits cable size (diameter) – .24″ to .39″ (6 – 10 mm)
  • Height – 1.06″ (27 mm)
  • Width – 1.75″ (44.5 mm)