Quick BTQ Bow Thruster – 125mm, 30 kgf Thrust, 12V, 1.5 kW (FGBT12530120T00)
Description
Bow Thruster BTQ 125-30 30KGF – 12V – D125 – 1.5kW
Better Performances, Lower Absorption
Features:
  • The Gearbox is created so that the behavior of the propeller is unaffected in either direction.
  • The bronze propeller gearleg is provided with a hydrodynamic profile that minimizes turbulence.
The Motors
Top Safety
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Quick BTQ Bow Thruster – 125mm, 30 kgf Thrust, 12V, 1.5 kW (FGBT12530120T00)”